NFP : Petíció Horst Mahler szabadon bocsátásáért! |
Petíció Horst Mahler szabadon bocsátásáért!
NFP 2011.01.06. 18:28

A Nemzeti Forradalmi Párt támogatja a Horst Mahler szabadon bocsátásáért indított petíciót, ezzel is mutatva a párt elkötelezettségét az egyetemes emberi szabadságjogok iránt. Hazánkban jelenleg Budaházy György szenved ítélet nélkül börtönében, a 73 éves Horst Mahler meghurcolása pedig a még sötétebb magyar jövőt vetíti előre, azt, hogy mi várható a szájzár-törvények elfogadása után.
A német ügyvédet 2008-ban Potsdam-ban öt, majd 2009-ben Münchenben további hat évre ítélték el, összesen tehát több mint 11 év börtönbüntetést kapott többszörös „holocaust-tagadás“ miatt. Összehasonlításként: Magyarországon 2010-ben öt év börtönt adtak pedofíliáért, vagy ennyit kapott egy gyilkosság társtettese.
Miután 2010-ben a kínai Liu Xiaobo-t börtönbe zárták, felháborodás és tiltakozás söpört végig a világon a szólás és gondolatszabadság megsértése miatt. Ezután Ursula Haverbeck petíciót fogalmazott meg Horst Mahlerért, amit mindenki – aki a vélemény-, szólás-, gondolat szabadságot sérthetetlen emberi szabadságjognak tartja – online aláírhat. A petíció záró gondolata szerint azt alá kell írnia mindenkinek, aki nyugodt lelkiismerettel akarja énekelni a német himnuszt, vagy egyetért mondanivalójával, amit az „Egységbe, Jogba és Szabadságba“ vetett hit hat át.
A Nemzeti Forradalmi Párt felhívja szimpatizánsait, hogy írják alá ezt a petíciót, amellyel mindenki demonstrálhatja, hogy sorsközösséget vállal az európai kormányok – jelen esetben a németországi kormányzat – politikai üldözötteivel.
A petíció kivonata magyarul:
Felhívás Horst Mahler szabadon bocsátásáért
Liu Xiaobo ebben az évben elnyerte a Nobel-békedíjat a kínai államot érő bátor kritikájáért és az ember szabadságjogaiért tanúsított erőfeszítéséért. A vélemény, a sajtó és a művészet szabadságát a kínai politika semmibe veszi, miközben azok az alkotmány által biztosítottak. Xiaobo ezt az ellentétet nem akarja elfogadni. A kínai hatalom szerint Xiaobo az állam törvényeit semmibe veszi és az államot becsmérli. Őt ezért a bűnéért 11 év börtönbüntetésre ítélték.
A nyugati világban Xiaobot a kormányzatok és a médiák ünneplik. A Nobel-díj bizottságának elnöke, Thorbjoern Jagland egy dpa-jelentésben így nyilatkozik:
„ A kínai alkotmány garantálja a sajtó-, szólás- és gyülekezési szabadságot, mint ahogy lehetőséget biztosít a polgárok számára a kritika gyakorlására is. Liu semmi mást nem tett, mint élt ezekkel a jogokkal, őt szabadon kell bocsátani.“ ( Idézet a Westfalen-Blatt 2010. december 11-i, szombati kiadásának első oldaláról)
Xiaobo esetének nyilvános értékelése ismeretében azonban az az egyértelmű következtetés vonható le, hogy Horst Mahler 12 évnyi börtönbüntetésre ítélése jogellenes. Remélhető és elvárható, hogy a német igazságszolgáltatást érő hangos, közvetett kritikát követően Horst Mahler ügyében haladéktalanul megszüntetik ezt a szégyenteljes ítéletet.
A rendszerkritikusok elleni eljárás a Szövetségi Köztársaságban éppen úgy tarthatatlan, mint Kínában. Különben az a benyomás alakulhat ki, hogy az NSZK-ban a politikai felelősök képmutatóak, vagy már egy kínai mintájú diktatúrát vezettek be.
Aki az egységért, jogért és szabadságért síkra száll és ezután ezt jó lelkiismerettel akarja hangoztatni, annak aláírásával kell ellátnia a Horst Mahler szabadon bocsátásáért kinyilvánított követelést!
A petíció itt írható alá:
http://www.petitiononline.de/petition/aufruf-zur-freilassung-von-horst-mahler/199
|